تلفن: 07132340747 ایمیل: Support [@] p30pay.com
فروش بیت کوین

نوستالژی

3 آذر 1395 - 14:22:09 | نویسنده: admin

 

قبل از هر چیز بهتر است مروری بر معنا و مفهوم کلمه ی نوستالژی داشته باشیم:

 

واژهٔ نوستالژی از دو واژهٔ یونانی ساخته شده‌است: nostos که به معنی «بازگشت [به خانه]» است و algia که معنی «رنج/درد کشیدن» می‌دهد.علی‌رغم ریشه‌های یونانی، این عبارت در یونان باستان شکل نگرفت، بلکه محصول تلاش‌های تحقیقی یوهانِس هوفر است که علاوه بر نوستالژی، دو واژهٔ دیگر نیز برای بیماری‌ای که کشف کرده بود پیشنهاد نمود: مونومانی (به فرانسوی: monomanie) و فیلوپاتریدومانی (به فرانسوی: philopatridomanie)‏ .

 

حال دوستان و همکارانی که در طول سالیان گذشته با سیستم های پرداختی لیبرتی رزرو ( لایبرتی ) ، ایگلد ( ایگولد ) ، آلترگلد ، پکیونیکس ، اگوپی و خیلی دیگر از سیستم ها کار کرده اند شاید هنوز هم خاطره ای نه چندان خوب از گذشته به یاد دارند و در ذهن خود مرور میکنند.

 

به این دلیل از واژه ی نه چندان خوب استفاده کردیم چون سیستم های پرداختی ذکر شده اسکم و یا تعطیل شدند و شاید خیلی از بازدیدکنندگان سایت ما و یا خود شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید دلارهای زیادی را در این حساب ها از دست داده اید.

اما هستند افرادی که شروع فعالیتشان در وب با همین سیستم های پرداختی تعطیل شده بود و خاطرات خیلی خوبی رو هم از گذشته به یاد دارند.

 

سال 2006-2007 همه جا حرف از خرید و فروش ایگلد بود. E-gold

 

از سایت های کسب درآمد ، هاستینگ و ثبت کنندگان دامین بگیرید تا ... در کنار این سیستم پرداختی که برپایه ی ارزش طلا بود و هر زمان امکان بالا و پایین شدن موجودی وجود داشت ، لیبرتی رزرو نیز از جایگاه خوبی در نزد کاربران برخوردار بود و یواش یواش داشت در دل کاربران جا باز میکرد ، دیری نگذشت تا خبر بسته شدن ایگلد و تعطیل شدنش کاربران جهان و به خصوص ایرانی های عزیز را در شوک فرو برد ، افرادی که برنامه ریزی های بلند مدت کرده بودند ، کسانی که کل سرمایه خود را به دلار ایگولد تبدیل کرده بودن و خیلی از وبمسترهایی که به نحوی کارشان به ایگلد ربط پیدا میکرد فکر به آینده ی کاری خود و کسب درآمد آنلاین برابشان آزار دهنده بود.

 

اما آیا این پایان کار بود؟

شاید برای افرادی که بیش از 90% سرمایه ی خودشان را از دست داده بودن به نحوی پایان کار و راهشان بود ، اما بقیه کاربران نه تنها نا امید نشدن بلکه با یک تغییر سریع فعالیت خود را از طریق سیستم پرداختی لیبرتی رزرو شروع کردند ، سیستمی که نه ایران را تحریم کرده بود ، نه نوسان داشت و نه زیر نظر دولت و یا نهادی ...

 

سال 2008-2012 اوج خرید و فروش و محبوبیت لیبرتی رزرو LibertyReserve

 

کاربران لیبرتی رزرو و کسانی که حداقل روزی 10 بار در این سایت لاگین میکردند با داون شدن سایت و بالا نیامدنش ابراز نگرانی نمیکردن چون دیگر به این نوع مشکلات عادت داشتند ، اما وقتی مدیران سایت لیبرتی رزرو به دستور مقامات آمریکایی دستگیر شدن و سایتشان نیز مصادره شد آب سردی بود بر سر عاشقان لیبرتی رزرو ..

 

انتشار خبر دستگیری مدیر لیبرتی رزرو و مسدود بودن وبسایت این شرکت، بسیاری از کاربران ایرانی را غافل گیر کرد.


پنجشنبه 23 May سایت لیبرتی رزرو از دسترس خارج شد. روز جمعه این خبر دست به دست شد که مدیر لیبرتی رزرو در اسپانیا دستگیر شده و روز شنبه خبرها حکایت از حمله پلیس کاستاریکا به دفتر لیبرتی رزرو داشت.


کاربران و سرمایه داران لیبرتی همچنان منتظر یک خبر خوب که شاید و فقط شاید بتونن به نحوی پولهایشان را از سایت خارج کنند ولی بعد از 5 روز همچنان وبسایت لیبرتی رزرو در دسترس نیست. پیش از این نیز طی هفت سال فعالیت، این سایت بارها برای مدت های طولانی از دسترس خارج می شد اما این بار شرایط متفاوت است،خبرگزاری بی بی سی دستگیری آرتور بودوسکی مدیر سایت لیبرتی رزرو را تایید کرده است.

 

نگرانی ها بیشتر و بیشتر میشود ، همانطور که قابل پیش بینی بود، تمایل به کنترل کامل فضای اینترنت به خصوص تبادلات مالی انجام شده در این بستر  زمینه برخورد ایالات متحده آمریکا با لیبرتی رزرو را به وجود آورد. طبعا راحت ترین دلیل برای حذف این رقیب ها با سیستم های بانکی بزرگ؛ ادعای امکان استفاده از این ارزهای دیجیتال برای پولشویی و قاچ اق مواد مخ در است.
 

لیبرتی رزرو به شما اجازه می داد تنها با یک ایمیل یک حساب جدید ایجاد کنید و بعد از افتتاح حساب با هویت مخفی به دیگر کاربران سیستم، وجه منتقل کنید ... برخلاف پی پال که شرایط و ضوابط سخت گیرانه تری حتی از برخی بانک ها برای تبادل مالی بین کاربران دارد.

مزیت دیگر لیبرتی و سیستم های مشابه آن، امکان تغییر ارزش موجودی براساس ارزش طلا و دیگر فلزات گران بها است و نتیجه آن چیزی نیست جز حفظ ارزش پول کاربران فارغ از سیاست های دولت محلی خودشان.

اما موضوع به اینجا ختم نمی شد ، در گزارش مرکز ملی مبارزه با مواد مخ در ایالات متحده در سال 2008 اعلام شده که "ارزهای دیجیتالی که خارج از نظارت نهادهای بین الملی مورد تایید ما در دسترس اند؛ خطری برای امنیت آمریکا است"

برای کاربران کشورهای در حال توسعه ای چون نیجریه، پاکستان، مالزی، آرژانتین، برزیل و بسیاری از کشورها که سیستم بانکداری دولتی آن ها ارتباطات محدودتری در بستر اینترنت با بانک های بین المللی دارند؛ لیبرتی رزرو یک فرصت بزرگ بود.

در این میان کاربران ایرانی، تحریم ها را نیز پیش رو داشتند و به فکر افتتاح حساب در یک بانک الکترونیکی دیگر ( شبیه لیبرتی رزرو )

 

و امروز با گذشت چند سال از بسته شدن لیبرتی رزرو چه سیستم پرداختی توانسته است جایگزین خوبی برای لیبرتی رزرو باشد ؟

 

شاید بدون فکر و درنگ شما هم مثل من " بیت کوین " را جواب سوال بدانید.

خرید و فروش بیتکوین ، وبمانی ، بیت کد ، پیزا

کانال تلگرام پی سی پی